Sisuliselt on teenusedisaini õppimiseks 6 võimalust:
- TÜ-s “Teenuste disaini ja juhtimise” (TDJ) magistriõppekaval (20 tasuta õppekohta)
- Eksternõppes (läbides TDJ kava aineid omas tempos, makstes ainepunktipõhiselt ise oma õpingute eest – saab läbida ka üksikuid õppeaineid) – loe eksternõppest siit.
- TÜ ingliskeelsel “Heaolu- ja spaateenuste juhtimise” magistrikaval
- Välisülikoolides – asukohaga peamiselt Põhja- ja Kesk-Euroopas.
- Lühikoolitustel – jälgides näiteks Teenudsedisain.ee ja Disainikeskus.ee lehel infot toimuvate avalike täiendkoolituste kohta. Kiireim viis olla kursis on hakata sõbraks Facebookis: Teenusedisain.
- Tellides oma meeskonnale/organisatsiooni 1-2 päevase koolituse mõnest disainibüroost/koolitusfirmast – näiteks Jutuvestja meeskonnalt, mis saab panna kokku täpselt sellise koolituse nagu Sinu organisatsioon vajab – võta meiega ühendust: gerda@jutuvestja.ee
Akadeemilise kõrghariduse mõttes, saab teenusedisaini õppida Tartu Ülikooli magistrantuuris – õppetöö asukohaga Pärnus. Alates 2011.a. võetakse TÜ Pärnu kolledžisse vastu terve grupp magistrante 2-aastasele õppekavale nimega “Teenuste disain ja juhtimine” (TDJ). TDJ õppekava on TÜ Pärnu kolledži ja Majandusteaduskonna ühisõppekava st. sellel õpetavad lisaks välisõppejõududele ning disaineritest praktikutele mõlema struktuuriüksuse õppejõud.
Õppekava on mõeldud eelkõige töötavale keskastmejuhile või spetsialistidele, kelle tööalase arengu jaoks oleks teenuste disaini metoodika valdamine oluline ja kes oma ametikoha ja/või laiema ühiskondliku tegevuse kaudu saavad mõjutada teenusmajanduse arengut. TDJ magistrikaval on olnud vastuvõtt erinevatele spetsialiseerumistele (näiteks: spordijuhtimine, avalike teenuste juhtimine), aga alates 2019.a. vastuvõtust uuel õppekava versioonil selliseid spetsialiseerumisi pole, sest tudengid võidavad enim kui saavad õppida teenusedisaini metoodikat ühe grupina koos ja kuulevad nii näiteid erinevatelt tegevsualadelt. Lisaks kujuneb nii välja laiem suhtevõrgustik ja me teame kui oluline see on edukaks tegevuseks nii era- kui avalikus sektoris.
Õppetöö toimub sessioonõppe õppevormis (vanasti nimetati seda Avatud Ülikooliks) st. auditoorsed kohtumised toimuvad kord kuus neljapäevast pühapäevani Pärnu kolledžis. Vajadusel lisandub vabaainete õppetöö vahel ka kolmapäevadele.
NB! 2020.a. on TDJ õppekaval 20 tasuta õppekohta.
Sisseastumisessee ja avalduse esitamine: 1.veebruar – 7.juuli 2020
Vastuvõtt TDJ õppekavale toimub essee ning eelmise õppeastme keskmise hinde põhjal koostatud pingerea alusel. Lisainfot sisseastumise ja essee hindamiskriteeriumite kohta leiad siit.
Kui tasuta õppekohale ei õnnestu sisse saada või soovid läbida õpingud omas tempos või tahadki õppida vaid üksikuid aineid, siis sobib sulle ilmselt eksternõppe formaat.
Kui inglise keeles õppimine pole probleemiks vaid pigem isegi väärtus omaette, siis võib sobida Sulle TÜ Pärnu kolledži päevases õppevormis õpetatav Wellness and Spa Service Design and Management õppekava. Loomulikult on maailmas veel palu võimalusi, kus saab õppida teenuste disaini – leiad paljud neist valikutest Service Design Networki kodulehelt: SDN Study Service Design.